English version

Статтi

Лікування зубів під мікроскопом

На загал відомою є фраза одного із піонерів стоматологічної мікроскопії Гаррі Кара: "Ви можете вилікувати лише те, що можете побачити.” 

Відомий факт - зір людини має цілком обмежені можливості. Стоматологи усвідомили, що багато деталей, які потенційно важливі для забезпечення якісного лікування, знаходяться за межами роздільної здатності людського ока.  Око людини, неозброєне збільшенням, здатне розрізнити 2 дискретні лінії або об’єкти віддалені між собою простором 200 дат (0.2 мм). Якщо лінії розташовуються ближче ніж 0,2 мм, тоді око буде бачити їх як одну лінію. Збільшення підвищує здатність ока розділяти такі об’єкти та дає змогу лікарю бачити набагато більше деталей, ніж тільки очима. Успішне лікування ґрунтується на можливості лікаря виразно та чітко бачити операційне поле.

У  2012 році стоматологічний кабінет лікаря Грубера І.Е.  замовив виготовлення у компанії KAPS  ультрасучасний стоматологічний мікроскоп, що створило унікальні можливості для покращення якості лікування пацієнтів. 

Німецька компанія Karl Kaps з 1946 року спеціалізується на випуску високоточних оптичних приладів. Весь процес виробництва розташований у Німеччині в місті Ветзлар (Wetzlar) відомого як центр створення оптики світового класу. Усі прилади компанії проходять безпрецедентний контроль якості перед тим, як  доставлятися до замовника.

Використання мікроскопу в рази збільшує можливості збереження зубів та гарантує успішне лікування навіть у найбезнадійніших випадках. Сьогодні, використання стоматологічного мікроскопу  в роботі стоматолога-ендодонта є саме тим остатнім кроком, що дає гарантію на  можливість зберегти зуб та здійснити якісне лікування.

Усі маніпуляції щодо лікування каналів, які раніше носили непередбачуваний характер, тепер  можна виконувати за допомогою  повноцінного зорового контролю. Поступове збільшення до 25 разів надає змогу побачити найдрібніші деталі всередині зуба. Окрім цього, мікроскоп комплектується спеціальним світлом, яке здатне освітити робоче поле лікаря-стоматолога так, як це не під силу жодній стоматологічній лампі.

Лікар при звичайному лікуванні кореневих каналів бачить лише маленький темний отвір діаметром в 1мм  та  лікує практично на дотик, керуючись лише своїм досвідом та рентгенівським знімком. З використанням дентального мікроскопу стоматолог в буквальному змісті слова «прозріває»: - 25-кратне збільшення збільшує діаметр каналу до 2,5 см, а спеціальне світло дає змогу бачити від устя каналу до його вершини на всьому його протязі. Лікар може бачити, а значить успішно лікувати та враховувати  всі особливості каналу:  згини, найнепомітніші відгалуження, тощо. Якість лікування гарантовано збільшується в рази!

Операційний мікроскоп є незамінним у випадках :

  • для визначення кількості каналів, у тому числі найнепомітніших їх відгалужень, та визначення додаткових каналів.
  • для визначення входів у кореневі канали ощадливими методами з найбільшим збереженням здорових тканин.
  • для лікування та пломбування каналів зубів з атиповою будовою.
  • для аналізу ступеню очистки внутрішнього канального простору.
  • для переліковування  раніше неякісно лікованих каналів допомагає здійснити контроль очистки каналу   
  • при видаленні уламків ендодонтичних інструменті
  • при діагностиці закриття перфорації в кореневих каналах.
  • при препаруванні каналів з максимальним збереженням тканин зуба.
  • при герметичному та якісному пломбуванні кореневих каналів.
  • для визначення прихованих тріщин зуба , які неможливо діагностувати за допомогою зовнішнього огляду, детальної рентгенографії чи навіть комп’ютерної томографії.

Мікроскоп не має аналогів також і при лікуванні каріозних порожнин зуба.     

Він  дозволяє виявляти захворювання на  ранніх стадіях його розвитку. Якість обробки каріозної  порожнини зуба стає кращою, ретельно відокремлюються інфіковані тканини, препарування проходить з максимальним збереженням тканин зуба, а пломбування гарантовано надійним.

Унікальним є застосування мікроскопу для виготовлення  ортопедичних конструкцій, оскільки збільшується точність препарування зубів та якість відбитків, покращується контроль прилягання та цементування конструкцій.

В сучасних умовах роботи лікаря-стоматолога мікроскоп відіграє роль потужного гаранта якості, надійності, точності. Знання, досвід, вміння лікаря у поєднанні з  унікальними можливостями  мікроскопу- це той результат, який межує з віртуозністю!

Останній відгук

Контакти

+38 03247 61412 +38 05050 70070

МРЦ "Перлина Прикарпаття” Кабінет №46, вул.С.Бандери,71 м.Трускавець, Львівська обл. 82200, Україна