English version

Статтi

Скільки коштує вилікувати канали?

Скільки коштує вилікувати канали?


"Скільки коштує лікування каналів в Україні? З чого складається ціна лікування зуба? Чому так важливо якісне лікування каналів?” 

Вартість лікування каналів зубів в Україні варіюється в межах від 50 гривень до 5000 та більше гривень за зуб. Напрошується резонне питання, звідки така різниця у вартості? Матеріали, інструменти, обладнання, знання лікаря – це головні фактори в успіху лікування. Тепер розберемося по пунктах. Матеріали.


Канал можна пломбувати:

 1. Радянським цементом (резорцин-формалін) вартість якого невелика, однак, й результат відповідний. Серед його головних недоліків – токсичний вплив на організм, забарвлення зубів у темний колір, поганий прогноз лікування та складне „перелікування”. У деяких Західних країнах цей матеріал взагалі заборонений, в Україні ж все ще досить популярний. У першу черегу через його низьку вартість.
 2. Пломбувати за вимогами сучасних стандартів – у тривимірному просторі матеріалами на основі епоксидних смол: „AH plus”, "2 seal” з рідкотекучою гутаперчею.


Канал можна дезінфікувати:

 1. Не дезінфікувати взагалі – мінімальний успіх лікування, високий ризик інфікування.
 2. Мити кілька хвилин звичайним перекисем водню – малоефективно.
 3. Мити за вимогами сучасних стандартів – близько півгодини гіпохлоритом натрію та ЕДТА (більше розчину – менше інфекції) із застосуванням звукових або ультразвукових активаторів.

Інструменти

Канал розширюється, чиститься та формується тонкими інструментами схожими на голки. Якщо їх вчасно не міняти, підвищується ризик зламати інструмент безпосередньо в каналі зуба (що, на жаль, має місце в стоматологічній практиці). Новий інструмент також може зламатися, але імовірність такого випадку набагато нижча. Мінімальна ціна за набір ручних інструментів 200-250 гривень, а якщо у пацієнта довгий, зігнутий корінь – можуть знадобитися декілька різних наборів. Якщо ж лікар працює машинними інструментами (працювати ними швидше та якість очистки каналу вища) – то їх вартість близько 1000 гривень за набір, який може використовуватися одноразово. Під час „перелікування” кількість інструментів може бути ще більшою. Всі вони повинні застосовуватися обмежене число разів.

 

Обладнання 

Нові системи обробки, дезінфекції та пломбування каналів коштують дорого, але вони є запорукою успішного лікування. Наприклад, мікроскоп для лікування каналів, в середньому коштує від 15000 до 40000 євро. Система для інструментального формування  та тривимірного пломбування каналів термопластичним  матеріалом близько 3000-5000 євро.

 

Навчання лікаря

Для того, щоб лікар володів сучасними методиками у даній галузі, йому необхідно періодично відвідувати конференції, лекції та майстер-класи вітчизняних та зарубіжних лекторів. На жаль, в Україні немає вузької спеціалізації лікаря-ендодонтиста, тому лікарі-стоматологи, які бажають займатися лікуванням каналів, проходять багатоетапне навчання.


Чому якісне лікування каналів має таке значення?

Розглянемо на прикладі лікування 6-го верхнього зуба.


Варіант 1"Швидке та дешеве лікування каналів”

 1. Імовірність успішного лікування – 50%. За статистикою у 50% випадків лікар загального профілю без мікроскопа не може знайти додатковий 4-й канал верхнього бокового зуба. Якість очистки кореневих каналів без застосування мікроскопу сумнівна. 
 2. Імовірність подальшого „перелікування” різко зростає. Також високий ризик проведення додаткового хірургічного втручання, а якщо вже й воно не можливе (або виявилося неефективним) – зуб необхідно видаляти.


 1. Наступним етапом виникає питання реабілітації зубного ряду. Найкращим варіантом відновлення відсутнього зуба є імплантація, вартість якої разом з коронкою в середньому складає від 3-8 тис. до 15 тис. грн. Якщо замість імплантатів буде вибраний варіант встановлення «моста», то необхідно буде «зпилувати» й сусідні зуби та сплатити мінімум за три коронки.

Варіант 2"Якісне лікування каналів”


 1. Імовірність успіху при сучасному протоколі лікування з використанням мікроскопа – 90-95%

 1. Імовірність подальшого „перелікування” та подальшого додаткового хірургічного втручання різко знижується.

 1. Лікування зуба вам обійдеться в 2000-5000 грн. Через 6 місяців вас запросять на контрольний огляд.

Висновок: якісне лікування каналів – профілактика видалення зуба.


Ендодонтія або лікування кореневих каналів- один з важливих етапів комплексного стоматологічного лікування, адже тільки здоровий зуб може вірно прослужити своєму власникові десятки років. Більше того, без якісної ендодонтії важко уявити успішне проведення подальших етапів лікування, таких як протезування і реставрація.

Останній відгук

Контакти

+38 03247 61412 +38 05050 70070

МРЦ "Перлина Прикарпаття” Кабінет №46, вул.С.Бандери,71 м.Трускавець, Львівська обл. 82200, Україна