English version

Безпека пацієнта

 

 

БЕЗПЕКА
  Захворюваність на внутрішньо-лікарняні інфекції та боротьба з ними належить до пріоритетних проблем охорони здоров'я.

 

  Актуальність даного питання визначається широким розповсюдженням інфекцій в установах будь-якого профілю, а також значними збитками, які ці захворювання завдають здоров'ю населення.

  Відповідно до інформації Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), інфекціями заражаються медичні працівники та пацієнти при наданні медичної допомоги як у стаціонарах, так і в амбулаторно-поліклінічних умовах. Крім цього, реєструються професійні внутрішньо-лікарняні зараження медичних працівників, що за таких умов стають джерелом інфекції.

  У цьому аспекті стоматологічні кабінети займають особливе місце. Загальновідомо, що серед лікувально-профілактичних закладів, в стоматологічних кабінетах найвищий ризик зараження інфекційними захворюваннями.

  Інфекційне зараження є значним чинником ризику в стоматологічних кабінет через імовірне перенесення мікроорганізмів кров'ю або слиною в процесі прямого контакту з пацієнтом, або непрямим контактом через медичне обладнання.

  Стоматологічні установки, особливо стоматологічні наконечники та бори, сприяють розсіюванню мікрофлори порожнини рота пацієнтів у навколишнє середовище (повітря, предмети вжитку).

  Серед усіх медичних працівників найбільший відсоток внутрішньо-лікарняного інфікування реєструється у лікарів-стоматологів – 38 %. Це пов'язано з недостатньою ефективністю проведених дезінфекційно-стерилізаційних заходів і, зокрема, неадекватним використанням дезінфекційних препаратів.

  У нашому кабінеті безпека пацієнта та медичного персоналу є одним із пріоритетних напрямків, і випливає з головного гасла медицини – «Не зашкодь».

Розуміючи важливість даного питання ми дещо ширше розглядаємо питання безпеки, і вирізняємо для себе три її основні напрямки:
  • безпека обладнання та технологій, які застосовуються для проведення лікування та діагностики;
  • безпека самого процесу лікування пацієнта;
  • безпека від зараження інфекціями (стерилізація та дезінфекція).

1. Почнемо з основного. У нашому кабінеті застосовуються обладнання та технології провідних виробників світу (Німеччина, Швейцарія, Фінляндія та Японія). Все обладнання є новим, сертифікованим та відповідає найсуворішим європейським та світовим вимогам щодо безпеки людини при їх експлуатації. Деякі з них є унікальними та не мають аналогів у світі.

2. Безпека процесу лікування. Медичне втручання здійснюється фахівцями, які мають відповідні сертифікати, великий досвід роботи та регулярно підвищують свій професійний рівень відвідуючи навчання та майстер-класи в Україні та за кордоном. Точність виконання лікування контролюється за допомогою спеціальних оптичних систем (мікроскопів), аналізаторів оклюзії (прикусу) та артикуляції (процесу жування). Деякі матеріали, що використовуються для лікування змішуються в спеціальних апаратах, тим самим забезпечують точність дозування та виключають людську помилку тощо.

3. Наявність внутрішньо-лікарняних інфекцій - це можливість заразитись інфекційним захворюванням (СНІД, вірусний гепатит, туберкульоз тощо) під час перебування та здійснення стоматологічного лікування.Ми застосовуємо комплекс заходів по боротьбі з інфекціями, а саме:

  • весь персонал проходить регулярні медичні огляди;
  • щоденно здійснюється триразове прибирання та дезінфекція поверхонь лікувальних кабінетів;
  • поверхні стоматологічних установок дезінфікуються перед кожним прийомом пацієнта;
  • використовуються одноразові матеріали та засоби для прийому пацієнта (рукавички, нагрудники, чохли на підголовник, слиновідсмоктувачі тощо);
  • весь маніпуляційний інструмент проходить передстерилізаційну обробку та дезінфекцію спеціальними засобами, після чого, за допомогою спеціального обладнання, пакується в пакети для стерилізації, які обладнані індикаторами контролю якості стерилізації;
  • стерилізація здійснюється в стерилізаційній шафі (автоклав), при температурі 135º С, при повному вакуумі (без доступу повітря). Датчики і сучасні мікропроцесорні засоби контролю автоклава регулюють і контролюють параметри тиску і температури, необхідні для надійної стерилізації. Окрім цього, під час стерилізації застосовуються індикатори стерилізаційного циклу;
  • щотижня органами СЕС беруться стерильні інструменти на дослідження контролю якості стерилізації, дається відповідне заключення;
  • повітря: кабінет обладнаний сучасною системою повітряно-витяжної вентиляції та кондиціонування повітря та обеззаражується за допомогою сучасних бактерицидних ламп, які працюють постійно та є абсолютно безпечними для оточуючих.

Останній відгук

Контакти

+38 03247 61412 +38 05050 70070

МРЦ "Перлина Прикарпаття” Кабінет №46, вул.С.Бандери,71 м.Трускавець, Львівська обл. 82200, Україна