English version

Професійна гігієна та профілактика

ГІГІЄНА

Одним з найважливіших і невід'ємних етапів збереження стоматологічного здоров'я є професійна гігієна ротової порожнини, яка полягає у видаленні м'якого зубного нальоту і зубного каменю за допомогою спеціальних засобів та професійного обладнання. У 80% випадках незадовільна гігієна є основною причиною виникнення запальних процесів ясен (гінгівіту, парадонтиту), що в результаті призводить до втрати зубів.
В ротовій порожнині є велика кількість мікроорганізмів. Навіть за допомогою найсучасніших засобів гігієни Ви не зможете в домашніх умовах очистити деякі ділянки зубів від залишків їжі. Мікроорганізми, разом з їжею утворюють м’який зубний наліт. Продуктами життєдіяльності мікроорганізмів зубного нальоту є кислоти, які в свою чергу не тільки провокують утворення карієсу, а й руйнують кістку, в якій знаходяться зуби. Наліт накопичується, ясна запалюється, втрачає еластичність та починає кровоточити. Під дією мінералів і солей, які є в слині м’який наліт мінералізується, стає твердим, утворюючи зубний камінь. Він є надясенний (видимий) та підясенний (невидимий). При появі підясенного каменю в яснах відбуваються зміни: руйнується зв'язка зуба, паралельно починає розсмоктуватись кістка навколо зуба, зуб стає рухомий. В роті з’являється характерний неприємний запах. Такі зміни дають бактеріям можливість проникнення в кров’яну системи та розповсюджуватись по всьому організму. Проникнення бактерій в кров може спричинити появу хронічних захворювань різних органів та систем, зокрема серцево-судинної системи. Щоб запобігти цьому ми рекомендуємо проводити професійну гігієну ротової порожнини мінімум двічі на рік.
Візит до гігієніста розпочинається з огляду пацієнта і встановлення діагнозу, визначаються гігієнічні індекси методом зафарбовування зубів індикатором зубного нальоту. Інтраоральною камерою проводиться фотодокументація до початку та після лікування.
Коротко про етапи проведення професійної гігієни:
За допомогою ультразвукового скейлінгу ми знімаємо тверді зубні відкладення. Ультразвук згубно діє на бактерії, залишаючи поверхню практично стерильною. Ручний скейлінг: працюємо ручним інструментом — кюретами  в парадонтальних кишенях (глибоких ділянках зубів), відполіровуючи при цьому сам корінь. Для імплантантів ми використовуємо спеціальні кюрети з титановим покриттям, які не пошкоджують поверхню імплантата.
Полірування за допомогою повітряно - абразивного методу системою Prophyflex німецької компанії Kavo і спеціального порошку Prophypearls, основним компонентом якого є карбонат кальцію. Порошок у поєднанні з водою і повітрям, під тиском "прокочуючись" по поверхні зуба, завдяки своїй пористій структурі втягує в себе наліт, створюючи ефект "снігової кулі”, ефективно видаляючи його. В результаті цього, це дозволяє не лише очистити зуби у важкодоступних місцях, а й гладко відполірувати їхню поверхню, що є хорошою профілактикою утворення зубного нальоту та каменю. Порошок є антиалергенним і не токсичним, має заокруглені краї, завдяки чому не пошкоджує емаль і м'які тканини, на відміну від соди, яка має форму зірочки з гострими краями.
Кінцеве полірування зуба за допомогою силіконових дисків і паст різної абразивності, які відполіровують зуб до блиску і насичують його фтором (протикаріозна дія).
Після закінчення процедури з пацієнтом проводиться навчання навикам чищення зубів. Щітки і пасти є різні, і виконують різні функції. Ми підбираємо індивідуально для кожного засоби для щоденної гігієни ротової порожнини. За допомогою професійної гігієни ми знімаємо зубні відкладення у важкодоступних місцях, продуваємо зубоясенну борозду, очищаємо пришийкову ділянку зуба, попереджуючи тим самим утворення карієсу і захворювання ясен. Під час професійної гігієни гине вся шкідлива мікрофлора, а це є доброю профілактикою неприємного запаху з рота. Професійна гігієна – це як генеральне прибирання.
Знімати зубні відкладення так само важливо, як і лікувати карієс, адже попередити захворювання набагато простіше, ніж його лікувати. Профілактика завжди дешевша за лікування, а лікування – за протезування та імплантацію. Дослідження довели, що при проведенні професійної гігієни один раз в шість місяців зменшується вірогідність утворення карієсу на 40-50%. Ось і виходить, що завдяки професійній гігієні порожнини рота можна уникнути багатьох захворювань зубо-щелепової системи.
В нашому кабінеті ми складаємо індивідуальний графік профілактики, в залежності від стану зубо-щелепової системи, способу і ритму Вашого життя. Виконання графіку забезпечує підтримку нормального стану ротової порожнини і збереження результатів лікування тривалий час.
 Останній відгук

Контакти

+38 03247 61412 +38 05050 70070

МРЦ "Перлина Прикарпаття” Кабінет №46, вул.С.Бандери,71 м.Трускавець, Львівська обл. 82200, Україна